Réxime de sesioness: periocidade mensual, o derradeiro xoves de cada mes ás 13:30 horas. No suposto de que o día prefixado coincida con festivo ou inhábil, celebrarase a sesión co mesmo carácter de ordinaria o día hábil inmediatamente posterior á mesma hora.
PARTIDO SOCIALISTA (PSdeG-PSOE)
D. José Ramón Rioboo Castro
Adn María Guadalupe Pombo Carril
Adn Marta María Figueroa Fuentes
D. Juan Carlos Iglesias Lovelle
Adn Marta María Iglesias Becerra
D. Miguel Suárez García
Adn Jéssica Méndez Sánchez
D. Mario Alfonso Iglesias Gómez
Adn María Penélope López Díaz
D. Carlos Enrique Liñares Gestal
Adn Susana Amor Fernández
D. Abraham Seijas González
PARTIDO POPULAR (PP)
Adn Izaskun García Gorostizu
D. Alfonso Rico Verea
D. Antón Prieto García
ALTERNATIVA DOS VECIÑOS (AV)
Adn María Alicia Ferreiro Varela
D. Eduardo José Mourelle Botana
Adn Sandra María Marzoa García
BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)
D. Enrique Antonio Chouciño Garrido
Adn María Beatriz Pérez Mosquera
D. Gonzalo Méndez Mosquera
Réxime de sesiones: ordinaria o venres anterior á celebración do Pleno ordinario, ás 13:30 horas, salvo naqueles casos en que coincida con festivo, que será o día anterior á mesma hora.
GRUPO POLÍTICO MUNICIPAL DO PSdeG-PSOE
Voceiro: Adn. Guadalupe Pombo Carril
GRUPO POLÍTICO MUNICIPAL POPULAR
Voceiro: Adn. Izaskun García Gorostizu
GRUPO POLÍTICO MUNICIPAL DA ALTERNATIVA DOS VECIÑOS
Voceiro: D. Eduardo José Mourelle Botana
GRUPO POLÍTICO MUNICIPAL DO BLOQUE NACIONALISTA GALEGO
Voceiro: D. Enrique Antón Chouciño Garrido
Réxime de sesións: periocidade semanal, os luns ás 13:30 horas. No suposto de que o día prefixado coincida con festivo ou inhábil, celebrarase una sesión co mesmo carácter de ordinaria o día hábil inmediatamente anterior á mesma hora.
D. José Ramón Rioboo Castro
Dª. María Guadalupe Pombo Carril
Dª. Marta María Figueroa Fuentes
D. Juan Carlos Iglesias Lovelle
Dª. Marta María Iglesias Becerra
D. Carlos Enrique Liñares Gestal
Dª. Jéssica Méndez Sánchez
D. Abraham Seijas González
COMISIÓN INFORMATIVA DE MEDIO AMBIENTE, OBRAS, SERVIZOS, SEGURIDADE CIDADÁ, PERSOAL, MOCIDADE, VOLUNTARIADO E PROTECCIÓN CIVIL:
Réxime de sesiones : periocidade mensual, o penúltimo xoves de cada mes ás 13:00 horas. No suposto de que o día prefixado fose festivo ou inhábil, celebrarase una sesión como mesmo carácter de ordinaria o día hábil inmediatamente anterior a mesma hora.
Composición :
4 representantes del Grupo municipal del PSdeG-PSOE
José Ramón Rioboo Castro
Marta María Figueroa Fuentes
Carlos Enrique Liñares Gestal
Abraham Seijas González
Suplentes:
María Guadalupe Pombo Carril
Juan Carlos Iglesias Lovelle
1 representante del Grupo municipal del Partido Popular
Izaskun García Gorostizu
Suplente:
Antón Prieto García
1 representante del Grupo municipal del Bloque Nacionalista Galego
María Beatriz Pérez Mosquera
Suplente:
Enrique Antón Chouciño Garrido
1 representante del Grupo municipal da Alternativa dos Veciños
Sandra María Marzoa García
Suplentes:
María Alicia Ferreiro Varela
Eduardo José Mourelle Botana
COMISIÓN INFORMATIVA DE POLÍTICA SOCIAL, PROMOCIÓN DO DEPORTE, DESENVOLVEMENTO LOCAL, CULTURA, FESTAS E TURISMO:
Réxime de sesiones : periocidade mensual, o penúltimo xoves de cada mes ás 13:30 horas. No suposto de que o día prefixado fose festivo ou inhábil, celebrarase una sesión como mesmo carácter de ordinaria o día hábil inmediatamente anterior a mesma hora.
Composición :
4 representantes del Grupo municipal del PSdeG-PSOE
María Guadalupe Pombo Carril (delegación Presidencia proposta en sesión de data 15/07/2019 - resolución número 1079, de data 16/07/2019)
Juan Carlos Iglesias Lovelle
Miguel Suárez García
María Penélope López Díaz
Suplentes:
Mario Alfonso Iglesias Gómez
Abrahám Seijas González
1 representante del Grupo municipal del Partido Popular
Alfonso Rico Verea
Suplente:
Izaskun García Gorostizu
1 representante del Grupo municipal del Bloque Nacionalista Galego
Gonzalo Méndez Mosquera
Suplente:
María Beatriz Pérez Mosquera
1 representante del Grupo municipal da Alternativa dos Veciños
Eduardo José Mourelle Botana
Suplentes:
María Alicia Ferreiro Varela
Sandra María Marzoa García
COMISIÓN INFORMATIVA DE FACENDA, PATRIMONIO, ADMINISTRACIÓN ELÉCTRONICA, URBANISMO, PARTICIPACIÓN CIDADÁ, EDUCACIÓN E MEDIO RURAL:
Réxime de sesiones : periocidade mensual, o penúltimo xoves de cada mes ás 14:00 horas. No suposto de que o día prefixado fose festivo ou inhábil, celebrarase una sesión como mesmo carácter de ordinaria o día hábil inmediatamente anterior a mesma hora.
Composición :
4 representantes del Grupo municipal del PSdeG-PSOE
Marta María Iglesias Becerra (delegación Presidencia proposta en sesión de data 15/07/2019 - resolución número 1079, de data 16/07/2019)
Jéssica Méndez Sánchez
Susana Amor Fernández
Mario Alfonso Iglesias Gómez
Suplentes:
Juan Carlos Iglesias Lovelle
Abraham Seijas González
1 representante del Grupo municipal del Partido Popular
Antón Prieto García
Suplente:
Alfonso Rico Verea
1 representante del Grupo municipal del Bloque Nacionalista Galego
Enrique Antón Chouciño Garrido
Suplente:
María Beatriz Pérez Mosquera
1 representante del Grupo municipal da Alternativa dos Veciños
María Alicia Ferreiro Varela
Suplentes:
Eduardo José Mourelle Botana
Sandra María Marzoa García
COMISIÓN ESPECIAL DE CONTAS
Réxime de sessions : reunirase cando sexa convocada pola Presidencia para dictamina-la conta xeral de cada exercizo.
Composición:
4 representantes del Grupo municipal del PSdeG-PSOE
José Ramón Rioboo Castro (Presidente)
Marta María Iglesias Becerra
Juan Carlos Iglesias Lovelle
Abraham Seijas González
Suplentes:
María Guadalupe Pombo Carril
Marta María FIgueroa Fuentes
1 representante del Grupo municipal del Partido Popular
Alfonso Rico Verea
Suplente:
Izaskun García Gorostizu
1 representante del Grupo municipal da Alternativa dos Veciños
María Alicia Ferreiro Varela
Suplente:
Eduardo José Mourelle Botana
1 representante del Grupo municipal del Bloque Nacionalista Galego
Enrique Antón Chouciño Garrido
Suplente:
María Beatriz Pérez Mosquera
Composición:
| Titulares | Suplentes | ||
Presidente | Roberto Babío Fernández | Xefe de servizo de economía e facenda | Francisco Javier Varela Tejedor | Xefe de gabinete técnico |
Vocais | Pilar María Pastor Novo | Secretaria xeral | Persoa que desempeñe a secretaría xeral | |
Vanesa García Barreiro | Interventora xeral | Persoa que desempeñe una intervención xeral | ||
Francisco Javier Varela Tejedor | Xefe de gabinete técnico | Pablo Bouza Suárez | Xefe de servizo de cultura e educación | |
Karina Paula Díaz Arluna | Técnica de administración | María Isabel Buján Bernárdez | Xefa de servizo de dinamización, formación e emprego | |
Secretaria | María de Carmen Martínez Mosquera | Xefa de negociado de contratación e asuntos xerais | María Luz Pedreira González | Técnica de administración |
XUNTA LOCAL DE SEGURIDADE
Don José Ramón Rioboo Castro, Alcalde-presidente.
Doña Marta María Figueroa Fuentes, terceira tenente de Alcalde, concelleira delegada da área de seguridade cidadá e persoal.
COMISIÓN PARITARIA DE INTERPRETACIÓN, SEGUIMENTO DO ACORDO REGULADOR DO PERSOAL FUNCIONARIO E DO CONVENIO DO PERSOAL LABORAL
Don José Ramón Rioboo Castro, Alcalde-presidente.
Doña Marta María Figueroa Fuentes, terceira tenente de Alcalde, concelleira delegada da área de seguridade cidadá e persoal.
Un / Unha concelleiro / a do grupo político municipal do Partido Popular.
Un / Unha concelleiro / a do grupo político municipal do Bloque Nacionalista Galego.
Un / Unha concelleiro / a do grupo político municipal da Alternativa dos Veciños.
Suplentes:
Doña María Guadalupe Pombo Carril, primeira tenente de alcalde, concelleira delegada da área de política social, mocidade e promoción do deporte.
Don Diego Antonio Taibo Monelos, segundo tenente de alcalde, concelleiro delegado da área de urbanismo.
CONSELLOS ESCOLARES E MESAS DE ESCOLARIZACIÓN
Doña Jéssica Méndez Sánchez, sétima tenente de alcalde, concelleira delegada da área de participación cidadá, educación e medio rural.
Suplente:
Doña María Guadalupe Pombo Carril, primeira tenente de alcalde, concelleira delegada da área de política social, mocidade e promoción do deporte.
ASOCIACIÓN DE DESENVOLVEMENTO RURAL “MARIÑAS-BETANZOS”
Don José Ramón Rioboo Castro, Alcalde-presidente.
Suplente:
Doña Jéssica Méndez Sánchez, sétima tenente de alcalde, concelleira delegada da área de participación cidadá, educación e medio rural.
GRUPO DE ACCIÓN LOCAL DO SECTOR PESQUEIRO “GOLFO ÁRTABRO SUR”
Don José Ramón Rioboo Castro, Alcalde-presidente.
Suplente:
Doña Jéssica Méndez Sánchez, sétima tenente de alcalde, concelleira delegada da área de participación cidadá, educación e medio rural.
CONSORCIO AS MARIÑAS
Don José Ramón Rioboo Castro, Alcalde-presidente.
Suplente:
Doña María Guadalupe Pombo Carril, primeira tenente de alcalde, concelleira delegada da área de política social, mocidade e promoción do deporte.
FONDO GALEGO DE COOPERACIÓN E SOLIDARIDADE
Doña María Guadalupe Pombo Carril, primeira tenente de alcalde, concelleira delegada da área de política social, mocidade e promoción do deporte.
COMISIÓN DE BAREMACIÓN INTERCENTROS DO CONCELLO (GALIÑAS AZUIS)
Doña Jéssica Méndez Sánchez, sétima tenente de alcalde, concelleira delegada da área de participación cidadá, educación e medio rural.
Suplente:
Doña María Guadalupe Pombo Carril, primeira tenente de alcalde, concelleira delegada da área de política social, mocidade e promoción do deporte.
CONSELLO ESCOLAR COMO GALIÑAS AZUIS
Doña Jéssica Méndez Sánchez, sétima tenente de alcalde, concelleira delegada da área de participación cidadá, educación e medio rural.
Suplente:
Doña María Guadalupe Pombo Carril, primeira tenente de alcalde, concelleira delegada da área de política social, mocidade e promoción do deporte.
CONSORCIO GALEGO DE SERVIZOS DE IGUALDADE E BENESTAR
Don José Ramón Rioboo Castro, Alcalde-presidente.
MESA LOCAL DE COMERCIO
Composición pleno 28/02/2011
Composición pleno 26/09/2019
Presidente: Don Juan Carlos Iglesias Lovelle, concelleiro delegado de desenvolvemento local, cultura, festas e turismo.
Suplente: Dona Marta María Iglesias Becerra, concelleira delegada de facenda, patrimonio e administración electrónica.
Secretaría: Doña Isabel Buján Bernárdez, xefa de servizo de dinamización, formación e emprego.
Suplente: Doña Marta Amor Seoane, axente de desenvolvemento local.
Vogal: Don Mario Alfonso Iglesias Gómez, concelleiro delegado de comercio local.
Suplente: Dona María Penélope López Díaz, concelleira delegada de cultura.
Trámites en liña, taboleiro oficial, carpeta cidadá...
Emisións en directo e material audiovisual.
El diseño de esta página web forma parte de las actuaciones de difusión del proyecto DINAMO financiado por el FEDER